Продаж землі: нові можливості для громад та власників наділів

Головним багатством України є чорноземи. Родюча земля та досить м’який клімат дозволяють розглядати країну як аграрну державу, що має безперечний потенціал економічного розвитку. Сьогодні земельні наділи знаходяться як у державній, так і у приватній власності. Двадцять років поспіль діяла заборона на продаж землі. Таке рішення було пов’язане із ризиками, які ніс безконтрольний продаж наділів у молодій самостійній країні, що тільки розпочинала своє становлення. Але з часом стало ясно, що функціонує тіньовий ринок землі, який несе ще більшу загрозу, нівелює правові засади та провокує корупцію.

Продаж землі: нові можливості для громад та власників наділів

Законне розв’язання проблеми

Уряд прийняв рішення скасувати мораторій на реалізацію ділянок та вивести з тіні ринкові земельні оборудки. Детальну інформацію про механізм продажу можна знайти на сторінці Української універсальної біржі https://www.uub.com.ua/rus/presscenter/novosti-birzhi/kupyt-zemlyu-na-auktsyone-v-systeme-prozorroprodazhy/. На формування нового ринку землі, який би враховував інтереси держави, громад, приватних власників, потрібен час. Влітку цього року, згідно з ухваленими законами, з’явилася можливість реалізовувати невеликі наділи. Через деякий час планується реформувати сектор, який відповідає за реалізацію великих земельних площ.

Переваги для територіальних громад

Більшість наділів чорноземів та інших ділянок, які можуть зацікавити потенційного покупця, знаходяться у власності держави. Якщо саме від її імені вони будуть реалізовуватися, то увесь прибуток піде до держбюджету. При цьому громади, на території яких знаходиться земля, не отримали б нічого. Щоб запобігти таким негативним наслідкам, у силу вступив наказ, що передбачає передачу права власності територіальним громадам. Саме вони тепер зможуть здавати в оренду чи продавати землю, поліпшуючи економічний стан власних районів. Близько двох мільйонів гектарів отримали у власність громади. Таким чином ринок землі сприятиме більш ефективному використанню земельного ресурсу на місцях.

Яка користь від нового ринку землі для приватних власників та орендарів

Мати у власності землю мало. Щоб вона приносила прибуток, на ній потрібно працювати, якщо мова йде про земельні наділи сільськогосподарського призначення. Дуже часто таку землю передають орендарям, які мають потрібну техніку, навички та бажання вирощувати та реалізувати врожай. Тепер вони зможуть викупити ділянки, отримати впевненість у тому, що їх витрати гарантовано розвиватимуть бізнес. Боржники, які не можуть розрахуватися із банківськими установами, тепер зможуть продати землю та оплатити кредити.

Механізм продажу

Щоб вдало та на законних підставах купити землю, потрібно взяти участь в аукціоні, який буде відбуватися на державній платформі «Прозоро. Продажі». Перед цим кожен покупець має зареєструватися на сервісі Української універсальної біржі. На цьому майданчику працюють фахівці, які допоможуть успішно пройти реєстрацію, нададуть повну інформацію про всі земельні лоти, що виставлені на продаж. Реалізація наділів відбуватиметься у форматі аукціону.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Обсуждение закрыто.