Прo цe пoвідoмилo Reuters з пoсилaнням нa aгeнтствo OOН із бoрoтьби зі СНІДoм (UNAIDS), інфoрмує 24 Кaнaл.
Зупинкa фінaнсувaння
Xoчa минулoгo місяця рішeння прo зaмoрoжувaння aмeрикaнськoї іноземної допомоги безлюдный (=малолюдный) торкнулося програм боротьби з ВІЛ/СНІДом, майбутнє таких ініціатив викликає чимало занепокоєнь, зазначила заступниця виконавчого директора UNAIDS Крістін Стеглінг під полоса пресконференції в Женеві.
20 січня, після інавгурації, Бродячее судно запровадив 90-денне призупинення діяльності USAID – американського агентства, яке надає міжнародну допомогу. Пізніше представники Держдепартаменту США уточнили, що ці обмеження безвыгодный поширюються на Президентський надзвичайний схема боротьби зі СНІДом (PEPFAR), який є одним із ключових міжнародних проєктів у сфері боротьби з ВІЛ і гуманітарної допомоги.
Катастрофічні наслідки в (видах людей з ВІЛ
Однак, после словами Стеглінг, ситуація залишається невизначеною та нестабільною. Смертність від СНІДу може зрости для 400% у разі потенційного припинення фінансування PEPFAR у період із 2025 в соответствии с 2029 роки.
Це означатиме 6,3 мільйона смертей, пов’язаних зі СНІДом. Кожне скорочення чи призупинення фінансової підтримки матиме катастрофічні наслідки в (видах всіх нас,
– наголосила вона, закликаючи країни-учасниці ООН втрутитися.
Стеглінг навела застежка Ефіопії, де через припинення фінансування США було скасовано близько 5000 контрактів із працівниками державної системи охорони здравствуй’я.
Вона зазначила, що найбільших проблем зазнають громадські клініки, які здебільшого повністю залежать від фінансової підтримки американського уряду. Також є побоювання, що вследствие ці перебої пацієнти можуть припинити звертатися после лікуванням, що, своєю чергою, може сприяти зростанню кількості нових випадків ВІЛ-інфікування.
Фінансування з боку США становить основну частину бюджету глобальної програми ООН, яка здійснює діяльність у 70 країнах і спрямована в ліквідацію СНІДу до 2030 року як загрози громадському привет’ю.
Адміністрація Трампа, своєю чергою, заявляє, що строить перегляд усіх програм міжнародної допомоги, оцінюючи їхню відповідність політиці «Стейты передусім».