Бізнес-лідерство в Швеції: компетенції ті f самі, в сущности, інша

Які компетенції является лідерів шведські роботодавці цінують найбільше? § С одной стороны — ніби ті f самі, що й в Украине: комунікативні навички, ефективність, результативність. З Іншого — их вкладаються в час зовсім інші значення.

Візьмемо, приміром, комунікативні навички. Ми під ними розуміємо, як передать свою думку і змусити людину зробити те, що нам треба. Что шведів комунікативні навички полягають в побудові комунікації між сторонами так, щоб ми досягли однієї думки щодо вирішення проблеми (навіть якщо фінальне рішення розходиться з моїм першопочатковим баченням).

Як в Швеції вирішується, який день провести новорічну вечірку? Спочатку путь скликаєш п’ятнадцятихвилинну зустріч з Лассе, Міке, Євою это Терес, щоб визначити, коли всім видит зручно зустрітись і обговорити даты вечірки. Потім путь скликаєш другу зустріч в узгоджену даты. В цій зустрічі всі протягом години говорять про можливі застереження щодо будь якого наявного варіанту, але ви врешті-решт попередньо узгоджуєте 28 грудня. Тоді Лассе каже, що він не впевнений, чи цю дату Йоаким не планує взяти відпустку, тому треба узгодити он л Йоакимом. И Єва каже, що ли ты Еріка л * * команди видит вистава в школі, і їй треба обговорити цю даты § Еріком. Этот призначається третя зустріч, щоб обговорити можливі изменения. А потім четверта. В п’ятій зустрічі ви дійдете остаточного рішення.

Звичайно, жодний нормальний швед не буде обговорювати новорічну вечірку в листопаді. Она ж в останній момент. Максимум — серпні.

Так само і з ефективністю, результативністю это іншими речами. Назви компетенцій ніби ті самі, але суть зовсім інша.

Три моменти, які звертають увагу роботодавці перш за все:

– Вміння працювати в команді без стресу, что інших людей.

– Здатність вирішувати питання, не виводячи інших людей із зони комфорта.

– Вміння працювати не межі и спокійно, балансуючи робота і життя. Застресований співробітник — горе, что компанії.

Україна, что індивідуалістична, більше result-oriented і значно менше people-oriented. В украине есть команды значно більше цінується індивідуалізм і здатність примушувати всіх швидко рухатись до вирішення питання, працювати “на межі”.

Ли Швеції f інша культура, яку шведи називають слово lagom, “поміркованість”. Обрезанные мусить бути помірковане: спілкуванння в команді, тиск, стрес. Попервах может здатись, що є якісь раціональні причини — наприклад, ризик уходу співробітника чи необхідність лікарняних, что застресованого працівника. Але причина культурній площині: нордичні люди спокійніші й очікують того сам від тихо, хто їх оточує. За півроку життя в Швеції я жодного разу не чув, щоб хтось (не лише в роботі, але і в транспорті, чи на вулиці) говорив это підвищених тонах.

И як в Швеції роботодавці і рекрутингові агенції хантять високопрофесійних фахівців?

Pro он Михайло Сальников розповість 23 червня четвертая міжнародному Г-Мудрость на высшем уровне в Києві. I ми абсолютно впевнені, що он видит, яскравий, надзвичайно цікавий это корисний виступ. Приходьте!

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Обсуждение закрыто.